Batéria 29,4V 140Ah

Li-ion batéria s kapacitou 140Ah , nominálnym napätím 25,2V a maximálnym napätím 29,4V . Ekvivalent olovenej trakčnej batérie je 4x140ah 12V.

Cena: 1150 € 1040 € s DPH
958.33 € 866.67 € bez DPH

50+ km
Dojazd s elektromotorom Haswing 109lb
17,2 kg
Váha batérie
Nahradí 4x140ah 12V trakčnú batériu
Ekvivalent olovenej trakčnej batérie

Pozor. Na pripojenie zariadení na naše batérie používajte pevné a kvalitné batériové svorky / terminály. Nepoužívajte kliešťové a štipcové pripojenie.

Nepotápajte batérie pod vodu. V prípade potopenia batérie nás prosím ihneď kontaktujte.

Popis

Li-ion batéria vhodná pre 24V elektrické závesné motory na člny. Li-ion batéria 29,4V s kapacitou 140Ah, nominálnym napätím 25,2V a maximálnym napätím 29,4V ktorá nahradí 4x140ah 12V trakčných batérií s váhou 4×37 kg pričom Váha našej batérie je len 17,2kg. Batérie sú dodávané v nárazuvzdornom boxe určenom aj do extrémneho prostredia. Rozmery boxu 40 x 30 x 17 cm sú viac než prijateľné, čo využijete hlavne v člne, kde je každé miesto naviac veľkým plusom. Naše batérie Vám zaručia väčší výkon, lepší ťah a neporovnateľnú výdrž oproti trakčným batériám.

Batérie, ktoré dodávame, sú zložené z najkvalitnejších komponentov. O bezpečnosť a ochranu sa postará balančný a ochranný modul BMS 100A, ktorý obsahuje všetky najmodernejšie dostupné ochrany – vysoké prúdy, ochranu pri skrate, prílišné nabitie, prílišné vybitie (čo zaručuje bezproblémové fungovanie batérie aj pri hlbokom vybití). Prachotesnosť a odolnosť voči striekajúcej vode (IP65) je pri našej batérii samozrejmosťou. Batérie vydržia aj náhodné vytopenie člna, neodporúčame však batériu ponárať pod vodu úmyselne a dlhodobo. Rýchlosť nabíjania je ďalšia vlastnosť, prečo chcete práve našu batériu.

Technické informácie

Neskutočne kompaktné a extrémne ľahké (rozdiel desiatok kg oproti oloveným / gélovým / trakčným ) batériám. U všetkých bežných batérií ich reálne napätie pri spustení elektromotora výrazne poklesne. U batérií s technológiou Li-ion nedochádza k výraznému poklesu napätia pri záťaži.

Minimálne napätie batérie 21,0V
Nominálne napätie batérie 25,2V
Maximálne napätie batérie 29,4V
Kapacita batérie 140Ah
BMS (Battery Management System) 100A
Dojazd s elektromotorom Haswing 109lb 50 + km
Váha batérie 17,2 kg
Životnosť pri 100% 500-1000 cyklov
Životnosť článkov pri správnom skladovaní a používaní 10+rokov
Nabíjanie s nabíjačkou 10-20A CC/CV, max napätie 29,4V 8 hod
Teplota nabíjania 5°C – 40°C
Teplota vybíjania -10°C – 50°C
Ochranu proti skratu, podvybitiu a prebitiu Áno
Rozmer batérie 40x30x17cm
Prachotesný, vodotesný batériový box Áno
Display ukazujúci aktuálne napätie Áno

Ukazovateľ použitý na báteriach zobrazuje hodnotu vo voltoch. Percenta nie sú smerodajné.

Galéria našich batérií

Často kladené otázky

Akú nabíjačku mám použiť pri nabíjaní batérie, powerbanky?

Správny typ / odporúčaná nabíjačka je uvedená v technických informáciách pri každom produkte

Sú batérie a powerbanka vode odolné?

Prachotesnosť a odolnosť voči striekajúcej vode (IP65) je pri našej batérii samozrejmosťou. Batérie vydržia aj náhodné vytopenie člna, neodporúčame však batériu ponárať pod vodu úmyselne a dlhodobo.

Za ako dlho sa batéria / powerbanka nabije do plna?

Doba nabíjania je uvedená pri každom produkte pri technických informáciách

Je batéria chránená proti prepätiu?

Áno, o bezpečnosť a ochranu sa postará balančný a ochranný modul BMS 100A, ktorý obsahuje všetky najmodernejšie dostupné ochrany – vysoké prúdy, ochranu pri skrate, prílišné nabitie, prílišné vybitie (čo zaručuje bezproblémové fungovanie batérie aj pri hlbokom vybití).

Je možné batériu nabíjať solárnym panelom?

Áno, je to možné, ale treba dodržať maximálny prúd a solárny panel musí obsahovať správne PWM (PWM Regulátory na nabíjanie batérií pomocou fotovoltaických panelov)

Je dostupný pozáručný servis na Vaše produkty?

Samozrejme. Pozáručný servis bude dostupný. Malé opravy napr. poškodenie BMS, poškodenie voltmetra alebo kufríka nebudú spoplatnené, zaplatíte len za materiál. Práca bude pri pozáručnom servise vždy zadarmo.